Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 14:21

Regulamin działu


Jeżeli chcesz być akceptowalnym użytkownkiem tego forum pamiętaj o kulturze osobistej i obyczajności oraz o tym, że ma ono służyć do wymiany poglądów i opisów wydarzeń ludziom dobrej woli, a nie serwisom reklamowym...



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 Najnowsza historia Pałacu w Mojej Woli... 
Autor Wiadomość
Administrator

Dołączył(a): piątek, 31 lipca 2009, 08:19
Posty: 52
Cytuj
Spotkanie absolwentów 13 maja 2016 - Moja Wola.

W roku ubiegłym, podczas wrześniowego spotkania mojowolczyków, powstała grupa inicjatywna mająca za zadanie organizację działań związanych z posadowieniem w Mojej Woli obelisku, upamiętniającego istnienie tam w latach 1951 – 1975 Technikum Leśnego.
Grupę inicjatywną zawiązali absolwenci Technikum Leśnego w osobach; Czesław Bojarczuk, Bogdan Golczak, Maciej Kucharski i Marek Obst. Koncepcja ta znalazła zrozumienie zebranych, a zdecydowanie poparł ją Stanisław Dobrowolski z rocznika 1963, który zaproponował sporządzenie listy i dobrowolne wpłaty na ten szczytny cel przez obecnych na wrześniowym spotkaniu. W ten sposób już pierwszego dnia zebrano ponad 1700 zł, co stanowiło dobry prognostyk na przyszłość.
W ramach przedsięwzięcia pozostałe środki niezbędne do jego realizacji postanowiono nadal zbierać z dobrowolnych datków mojowolczyków i ich sympatyków - w tym celu propozycję opatrzoną ideą przedsięwzięcia wraz z kontem do wpłat zamieszczono na stronie internetowej http://www.mojawola.com.pl oraz przesłano stosowne prośby do potencjalnych sympatyków akcji.
Przedsięwzięcie zrealizowano, a akt finalny ukoronowany uroczystym odsłonięciem obelisku odbył się w Mojej Woli dnia 13 maja 2016 roku.
Z uwagi na okoliczność pozostawania obiektu parkowo-pałacowego w Mojej Woli w rękach prywatnych obelisk został, za zgodą Wójta Gminy Sośnie, zlokalizowany na terenie obecnej Stanicy „Biały Daniel” w Mojej Woli, której teren w czasach istnienia Technikum Leśnego, był integralną jego częścią. Nie bez znaczenia przy decyzji o lokalizacji obelisku był też fakt istnienia na terenie Stanicy posadowionych tam w latach poprzednich dwóch dębów upamiętniających; jeden - Zlot Absolwentów z roku 2006, drugi z roku 2015 - osobę ostatniego Dyrektora Technikum Leśnego, Pana Zenona Adamczewskiego.
Uroczystość dnia 13 maja 2016 roku, z udziałem ponad stu absolwentek i absolwentów oraz zaproszonych gości, otworzył kolega Bogdan Golczak.
Następnie, kolega Jerzy Kubacki, absolwent technikum, zaintonował hymn leśników „Oto leśnicza stoi wiara…”, a pozostali uczestnicy uroczystości, w znakomitej większości odziani w leśne i myśliwskie mundury, podjęli pieśń.
Po odśpiewaniu hymnu głos zabierali goście w osobach; Adam Całka - Nadleśniczy Nadleśnictwa Antonin, Benedykt Roźmiarek – Przewodniczący Kaliskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów Techników Leśnictwa i Drzewnictwa, Stanisław Budzik – Wójt Gminy Sośnie, Andrzej Leraczyk – syn jednego z dyrektorów Technikum Leśnego w Mojej Woli, Maciej Kucharski – absolwent Technikum Leśnego w Mojej Woli z roku 1968.
W trakcie uroczystości niejednokrotnie także słychać było głos rogów myśliwskich – leśne sygnały grali sygnaliści specjalnie w tym celu zaproszeni przez organizatorów imprezy.
Rozwiązanie szarfy na obelisku przypadło w udziale Pani Profesor Bogumile Junik – byłej nauczycielce w Technikum Leśnym, Pani Danucie Wąsiewicz – jednej z najstarszych absolwentek technikum z rocznika 1955 oraz Panu Pawłowi Beceli – jednemu z absolwentów najmłodszych.
Następnie Proboszcz Parafii Narodzenia NMP w Sośniach, ksiądz kanonik Leszek Grodziński, dokonał aktu poświęcenia obelisku.
W ramach działań upamiętniających odsłonięcia obelisku wydany został okolicznościowy folder zawierający w swej treści m in. fotografię obelisku, historię Technikum Leśnego, historię Mojej Woli i listę darczyńców, także specjalny znaczek pocztowy z wizerunkiem pałacu w Mojej Woli oraz okolicznościowy proporzec mojowolski. Foldery i znaczki otrzymali na pamiątkę wszyscy darczyńcy i zaproszeni goście.
Spotkanie zakończył uroczysty obiad, rozmowy i dyskusje, wpisy do księgi pamiątkowej.
Z zakończeniem imprezy grupa inicjatywna budowy obelisku została rozwiązana i wg informacji jej członków zebrana od darczyńców łączna kwota 17.050 złotych została rozdysponowana na; koszty transportu i wykonania obelisku, foldery, księgę pamiątkową, znaczki okolicznościowe Poczty Polskiej i koperty, proporzec okolicznościowy mojowolczyków, opłatę sygnalistów, spotkanie obiadowe.
Nieliczne fotografie zamieszczone poniżej są autorstwa kolegów: Stanisława Dobrowolskiego, Marka Prażucha, Zygmunta Sadowskiego, Marka Obsta, Piotra Grudnia i Pawła Beceli– zaś wszystkie pozostałe zdjęcia z uroczystości zostały umieszczone w albumie „Obelisk 2016” na Galerii.

Administrator.

Informacja powyższa została skrupulatnie skonsultowana z członkiem grupy inicjatywnej, Maciejem Kucharskim.


Załączniki:
Komentarz: spotkanie 13 maja 2016 roku w Mojej Woli
1 zjazd.JPG
1 zjazd.JPG [ 39.88 KiB | Przeglądane 75543 razy ]
Komentarz: obelisk przed odsłonięciem
obelisk aSD.JPG
obelisk aSD.JPG [ 72.69 KiB | Przeglądane 75543 razy ]
Komentarz: obelisk po odsłonięciu
obelisk PG.jpg
obelisk PG.jpg [ 29.95 KiB | Przeglądane 75543 razy ]
Komentarz: poświęcenie obelisku
swiecenie pMO.jpg
swiecenie pMO.jpg [ 54.12 KiB | Przeglądane 75543 razy ]
Komentarz: odsłanianie pomnika
odslanianie MO.JPG
odslanianie MO.JPG [ 65.3 KiB | Przeglądane 75543 razy ]
Komentarz: obecni na spotkaniu
publika SD Bogdan.JPG
publika SD Bogdan.JPG [ 42.64 KiB | Przeglądane 75543 razy ]
Komentarz: obecni na spotkaniu
publika MO ksiadz.JPG
publika MO ksiadz.JPG [ 53.99 KiB | Przeglądane 75543 razy ]
Komentarz: obecni na spotkaniu
publika MK.JPG
publika MK.JPG [ 48.19 KiB | Przeglądane 75543 razy ]
Komentarz: okolicznościowy znaczek Poczty Polskiej
z a znaczek.JPG
z a znaczek.JPG [ 43.1 KiB | Przeglądane 75543 razy ]
Komentarz: księga pamiątkowa
z ksiega.JPG
z ksiega.JPG [ 39.95 KiB | Przeglądane 75543 razy ]
Komentarz: okolicznościowy folder mojowolski
z folder.JPG
z folder.JPG [ 42.39 KiB | Przeglądane 75543 razy ]
środa, 25 maja 2016, 20:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software. Change colors.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO