Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 01:45

Regulamin działu


Jeżeli chcesz być akceptowalnym użytkownkiem tego forum pamiętaj o kulturze osobistej i obyczajności oraz o tym, że ma ono służyć do wymiany poglądów i opisów wydarzeń ludziom dobrej woli, a nie serwisom reklamowym...



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona
 Twórczość artystyczna mojowolczyków 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): sobota, 2 października 2010, 01:58
Posty: 31
Cytuj
Witaj Dziadku1973.
Bardzo pięknie piszesz o swojej pasji i malowaniu zarówno na Forum jaki w prywatnych postach. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz przyjdzie nam o tym pogadać.
Nasze obrazy są odzwierciedleniem naszych dusz, indywidualnego spojrzenia na rzeczy , które nas inspirują i zachwycają, naszych umiejętności, techniki, materiałów jakie używamy, serca i trudu jaki wkładamy w ich stworzenie.
Nie stresuj się więc opiniami innych , w tym i moimi także gdyż każdy oglądając je odczuwa co innego - jednemu podoba się temat, innemu rysunek, jeszcze innemu kolorystka, a co niektórym nawet rozmiar.
Wyobraż sobie, że onegdaj byłem na wystawie ponad dwustu prac Dudy Gracza z cyklu poświęconego Chopinowi malowanych pastelami i olejem.
Zawsze zadaję sobie pytanie, który z obrazów na wystawach chciałbym mieć u siebie?
Z tej ogromnej wystawy wybrałem jeden - dosłownie jeden. Czy to oznacza, że jestem dobrym czy marnym krytykiem, czy to oznacza, że Duda Gracz jest świetnym lub miernym malarzem? Oczywiście, że ani jedno, ani drugie - po prostu najbardziej spodobał mi się jeden - znalazłem w nim to czego się spodziewałem i czego oczekiwałem w tamtej chwili, miejscu i czasie. Być może w innym dniu wybrał bym inaczej albo dużo więcej.
W załączeniu do tego postu przedstawiam trzy wersje "obróbkowe" jednego i tego samego mojego nocnego widzenia ruin olsztyńskiego zamku. Dlaczego ? - bo tak naprawdę, żadna z nich nie jest wiernym odzwierciedleniem oryginału - tak jak fotoaparat go różnie widział tak też i każde oko może to zrobić
A dzisiaj mogę tylko napisać, że i Twoje obrazy, i Twoje grafiki są piękne i, że trafiają do mojego serca. Zazdroszczę Ci także nie tylko talentów ale i Twojej pracowitości - uczciwie mówiąc mnie na to nie stać, może dlatego, że moje pasje i zainteresowania są tak rozliczne i różnorodne, a przecież żeby dojść do czegoś w SZTUCE to trzeba się skupić głównie na niej i jej poświęcić znakomitą większość swojego czasu i środków.
To co chciałbym teraz wyrazić można zawrzeć, o ile wiem w bardzo zrozumiałym dla Ciebie języku, w jednym słowie - CONGRATULATIONS.
Wanda prosi Cię o chwilę cierpliwości - jak to kobieta , i jak to artystka - musi się zebrać emocjonalnie aby wreszcie łaskawie dać nam pełny wyraz swoich przemyśleń.
Pozdrawiam.
Jaszczur.

ps. DLA WSZYSTKICH MOJOWOLCZYKÓW.
Ktoś niedawno zarzucił mi, że traktuję naszą absolwencką stronę zbyt prywatnie - nie ma jednak racji ten kto to powiedział, albowiem swoją prywatną stronę mam pod adresem
http://www.myspace.com/przedpiekle i jest ona dostępna publicznie i dla wszystkich.
Natomiast nasza absolwencka strona i forum jest dla nas i naszych sympatyków, i każdy z nich może i ma prawo umieszczać tutaj swoje wypowiedzi oraz komentarze do wypowiedzi innych - bez ograniczeń, z wyjątkiem tych wynikających z regulaminu forum, który moim zdaniem jest bardzo liberalny....


Załączniki:
Zamek Olsztyn akryl 45 x 35     wersja1.jpg
Zamek Olsztyn akryl 45 x 35 wersja1.jpg [ 297.49 KiB | Przeglądane 34496 razy ]
Zamek Olsztyn akryl 45 x 35     wersja2.JPG
Zamek Olsztyn akryl 45 x 35 wersja2.JPG [ 367.07 KiB | Przeglądane 34496 razy ]
Zamek Olsztyn akryl 45 x 35     wersja3.JPG
Zamek Olsztyn akryl 45 x 35 wersja3.JPG [ 261.88 KiB | Przeglądane 34496 razy ]
niedziela, 23 stycznia 2011, 05:14
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 18:57
Posty: 35
Cytuj
Witaj Jaszczur !
Dzięki za odpowiedź, widzę, że właściwie to tylko miedzy nami trwa jakaś dialog, na forum nadal wszyscy milczą, mam mieszane uczucia dlatego równolegle prowadzę z Tobą prywatną korespondencję.
Właśnie kończy się wolny weekend, chyba go nie zmarnowałem, podmalowałem jeden obraz i skończyłem jeden mały, już mi się w oczach kręci, od barw. Jest to o tyle dobre, że za oknem szaro-buro,
a tu-kolorowo.
Wiesz Marek, ja mam taką niezwykłą manierę, że maluję tylko zimą, przez okres letni gonię po polach i dąbrowach, wtedy sycę oczy letnimi barwami i musi mi wystarczyć na zimę, jak już zalegnę to raczej nie wychodzę z chaty, najwyżej po drewno.
Duda Gracz - jak by to powiedzieć - to jest wielki mistrz ,właściwie nie ma odpowiednika w kraju, no może Beksiński ale on jest zbyt mroczny, a ja jestem dzieckiem słońca, kocham światło ,
najlepiej naturalne, światło u Beksińskiego jest galaktyczne, a ja trzymam się ziemi , a najlepiej tego co na niej rośnie. Nie widziałem jego prac poświęconych Chopinowi, widziałem natomiast Drogę krzyżową w Częstochowie, a także jego najgłośniejsze prace, wielki malarz, technika nieosiągalna dla mnie amatora. Malarstwo olejne jest dość trudną techniką, niemniej mieszanie farb olejnych na palecie i nakładanie ich na płótno ma w sobie coś magicznego, daje prawdziwą radość, to taka zabawa dziecięca - wszyscy przecież jesteśmy dziećmi. Spojrzenie na malarstwo także może być różne, każdy ma indywidualne poczucie piękna, inne poczucie estetyki od prymitywizmu aż do abstrakcji, choćby Twoje spojrzenie na zamek w Olsztynie, każdy może wybrać sobie najbliższą wersję - mi się podoba wersja nocna, widzę także Twojego ulubionego konika... Próbowałem malarstwa, różnych stylów , poprzez zachwyt nad impresjonizmem , ekspresjonizmem, symbolizmem, każdy z tych kierunków miał swoich wybitnych przedstawicieli, uznanie zdobyli nie tylko dzięki talentowi ale głównie dzięki konsekwencji. Coś takiego jak konsekwencja i jakieś uporządkowanie jest mi obce - nie mogę się poruszać i być wolnym w świecie nakazów i reguł , nie chcę stracić tego co jest spontaniczne.
Dzięki za miłe słowa o moich wypocinach, masz racje , żeby być dobrym trzeba się całkowicie temu poświęcić, tak jest ze wszystkim (a gdzie tu muzyka, gdzie góry).
Kończąc już to powiem, że maluję bo lubię, natomiast co do oceny - porównując siebie z innymi zawsze znajdziesz lepszych i gorszych od siebie...
Czekam za pracami Wandy i Twoimi i dodaję dwa swoje obrazki,
Pozdrawiam Was serdecznie i nie przejmuj się złośliwościami - róbmy swoje
Dziadek


Załączniki:
Komentarz: Kwiaty w Wazonie obraz olejny
wym.50x40
autor Jerzy Kubacki

(5 z 2997).jpg
(5 z 2997).jpg [ 87.28 KiB | Przeglądane 34495 razy ]
Komentarz: Martwa natura wg.Cezanna
olej na płótnie 85x60 olej na płótnie
autor Jerzy Kubacki

(23 z 3043).jpg
(23 z 3043).jpg [ 69.65 KiB | Przeglądane 34495 razy ]
niedziela, 23 stycznia 2011, 19:55
Zobacz profil

Dołączył(a): czwartek, 16 grudnia 2010, 19:47
Posty: 3
Cytuj
Cześć koledzy i koleżanki!
W nawiązaniu do mojej obietnicy z zakładki " Darz Bór Mojowolczycy" chciałbym przedstawić niektóre swoje prace z zakresu metaloplastyki, które to brały udział na różnych wystawach.
Z pozdrowieniem-
[przyjaciel]


Załączniki:
metaloplastyka - prace wykonane z blachy miedzianej.jpg
metaloplastyka - prace wykonane z blachy miedzianej.jpg [ 100.42 KiB | Przeglądane 34482 razy ]
poniedziałek, 24 stycznia 2011, 18:55
Zobacz profil
Administrator

Dołączył(a): piątek, 31 lipca 2009, 08:19
Posty: 52
Cytuj
Witam wszystkich i wklejam w tego posta tekst i załączniki w imieniu użytkownika Wanda.

[....Dziadek dodał ostatnio swoje piękne martwe natury, a ja na początek , po pierwszych makach, chciałabym dodać teraz dalsze kwiaty mojego pędzla.
Są to obrazy z różnych okresów ale chyba widać na nich, że kwiaty są żywe, a nie sztuczne - a jak kto nie wierzy to niech powącha...
Dziadku Drogi - to nie Marek skopał Tatin ogrodek ale Gaik, jego koń. Pogryzł tez wszystkie róże i inne kwiaty w moim ogrodzie bo strasznie się nudził i denerwował gdy my pół nocki gadaliśmy , a jego pan zamiast zajmować się konikiem mnie zawracał głowę. To było w dniu naszego pierwszego spotkania jak poprosiłam listem Marka żeby przyjechał na czaj i pielemienia, i on wieczorem przyjechał te 25 km na koniu przez pola, lasy i jeziora. Namalowałam nawet taki obraz "Nocny jeżdziec" ale o tym w następnych postach.
Strasznie mi się podobają Twoje rysunki i zazdroszczę Ci takich umiejętności i "lekkiej ręki". Ja robię przed malowaniem tylko lekki szkic, albo i nie, i od razu mieszam i nakładam farby. Często zamiast pędzli używam szpachelki do nakładania farb bo taką technikę stosuje mój stryj malarz, a właśnie od niego wiele się nauczyłam. To co uczyli mnie na studiach przydaje się ale każdy powinien mieć swój styl i swoje ulubione techniki.
Myślę, że wielu Twoich kolegów ze szkoły też maluje bo przecież jak się żyje na co dzień w lesie to trudno nie odczuwać jego piękna i nie być na nie wrażliwym.
Ja lubię las ale wychowałam się w górach i stepach Kazachstanu, tutaj w Polsce, na Mazurach nie ma gór i stepów więc maluję lasy i jeziora. Tutaj jest mokro i zimno, tam zawsze było cieplutko, dużo słońca, przestrzeni, przy drogach siedzieli Kazachowie i sprzedawali dynie, arbuzy, brzoskwinie, po stepie biegały konie i wielbłądy, a ludzie z jurt i wiosek byli bardzo przyjacielscy - nie tak jak w Polsce.
Wracając jeszcze do kwiatów - tam w Kazachstanie jak było pole to aż po horyzont , jak ocean, kwitły maki, było oczeń krasno, czerwono, amarantowo, bordowo , a w powietrzu unosił się złoty pył słoneczny, i brzęczały owady, śpiewały ptaki, rżały konie... czasami bardzo mi tego brakuje.
Napiszę jeszcze kiedyś i pokażę swoje prace STAMTĄD.
Pozdrawiam
Wanda....]


Załączniki:
5.obraz olej  Kwiaty w wazonie     Przedpiekle 2008.JPG
5.obraz olej Kwiaty w wazonie Przedpiekle 2008.JPG [ 302.31 KiB | Przeglądane 34480 razy ]
4.obraz olej  Kwiaty lata w wazonie      Przedpiekle 2009.jpg
4.obraz olej Kwiaty lata w wazonie Przedpiekle 2009.jpg [ 206.68 KiB | Przeglądane 34481 razy ]
3.obraz olej       Kwiaty w wazonie    Kazachstan 1965.jpg
3.obraz olej Kwiaty w wazonie Kazachstan 1965.jpg [ 125.53 KiB | Przeglądane 34481 razy ]
wtorek, 25 stycznia 2011, 05:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software. Change colors.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO