Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024, 13:32

Regulamin działu


Jeżeli chcesz być akceptowalnym użytkownkiem tego forum pamiętaj o kulturze osobistej i obyczajności oraz o tym, że ma ono służyć do wymiany poglądów i opisów wydarzeń ludziom dobrej woli, a nie serwisom reklamowym...



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna strona
 Twórczość artystyczna mojowolczyków 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): poniedziałek, 29 listopada 2010, 07:47
Posty: 10
Cytuj
Witam wszystkich!
Bardzo zazdroszczę Dziadkowi pięknych obrazów - urokliwy jest las jesienią. Koło mnie jest dużo bukowych alejek i dróżek leśnych i właśnie jesienią tak pięknie wyglądają. Szczególnie jak jest słoneczko to wszystko aż świeci rudą czerwienią i złotymi odcieniami brązu.
W zestawieniu z zielnymi sosnami i świerkami oraz błękitną wodą jeziora wszystko bardzo daje natchnienie - dla malowania, śpiewania i pisania wierszy...
Dziadek maluje duże obrazy, ja przeważnie mniejsze bo lubię szybko skończyć.
Piękny też obraz z domem - ja też teraz pokażę kilka moich z "architekturą" [???].
U mnie zima, a w nocy wczoraj było minus 26 stopni. W pogodzie inaczej mówią i ja teraz wiem skąd takie hasła "Telewizja kłamie".
Oni tylko o samych nieszczęściach pokazują i bandytach , albo durnych "gadających głowach" tj. politykach, albo głupoty o sporcie chociaż polscy sportowcy są do niczego, a szczególnie ci od kopania piłki. Ja nie oglądam ale wiadomości czasem słucham. Programy o sztuce i malarstwie można oglądać tylko na Polonii albo TV Kultura, a na innych same reklamy są i seriale.
Może już niedługo będzie wiosna.
Pozdrawiam ciepło.
Wanda.


Załączniki:
27.obraz olej      Nadchodzi jesień Kazachstan 1993.jpg
27.obraz olej Nadchodzi jesień Kazachstan 1993.jpg [ 135.2 KiB | Przeglądane 14090 razy ]
24.obraz olej             U wody              Samara 1980.jpg
24.obraz olej U wody Samara 1980.jpg [ 104.33 KiB | Przeglądane 14090 razy ]
19.obraz olej       Wiosną        Ałmaty 1975.jpg
19.obraz olej Wiosną Ałmaty 1975.jpg [ 120.84 KiB | Przeglądane 14090 razy ]
17.obraz olej        Jasna Polana     Rosja 1983.jpg
17.obraz olej Jasna Polana Rosja 1983.jpg [ 128.65 KiB | Przeglądane 14090 razy ]
środa, 23 lutego 2011, 00:48
Zobacz profil

Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 18:57
Posty: 35
Cytuj
Witajcie Wszyscy,witaj Wando !
Podziwiam właśnie Twoje obrazy,ile w nich piękna i kolorów,kraina łagodności,masz wielki talent.Miałaś szczęście mieć świetnego nauczyciela w osobie stryja i równie dobrych nauczycieli na uczelni.Ja wiem że mam ogromne braki związane właśnie z brakiem podstaw malarskich,jakoś tam sobie radzę ale czuję to,zwłaszcza jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów technicznych.
Szczególnie podoba mi się Twój obraz ,U wody Samara(jak kolorystyka !!!,rozmarzyłem się,także Jasna polana,ma klimat (czy to ta Jasna Polana gdzie przebywał Tołstoj ?)a Jesień w Kazachstanie także zachwyca.Piszesz że do malowania podchodzisz spontanicznie i szybko kończysz,u mnie odwrotnie ,przysiadam się do płótna i wchodzę do wnętrza obrazu,czasami na kilka dni,rozmyślam o nim i denerwuję się na siebie,zawsze po namalowaniu obrazu mam niedosyt,nigdy jeszcze nie byłem zadowolony,mówię sobie że ...teraz namalowałbym go inaczej i że kiedyś z pewnością to zrobię.
U mnie kochani było dzisiaj - 21 stopni,jak na Wielkopolskę to bardzo zimno,siedzę przy kominku,a malując marznę ,bo zawsze mi w nim wygasa.Szykuje parę obrazów na wystawę,a wiem że jak przyjdą cieplejsze dni to mnie rozleniwią.Właściwie mam dość tej zimy,owszem była piękna,zaczarowana ,ale teraz niech już sobie idzie...
Jeśli chodzi o telewizję to masz racje ,kłamie-dlatego wcale nie mam telewizora i nie czytam gazet,szkoda czasu i nerwów kiedy w koło tyle prawdziwego piękna że na obłudę szkoda czasu.
Dzisiaj przedstawię parę obrazów min.Jeleń(to taki jeleń na rykowisku,który u nas jest synonimem kiczu,ale jest zrobiony na zamówienie)szkic olejny Sosny i jesienny pejzaż Zalewów Nadwarciańskich .
Pozdrawiam Was Serdecznie
Dziadek


Załączniki:
Komentarz: Zalewy Nadwarciańskie jesienią obraz olejny na płótnie wym 55x70
autor Jerzy Kubacki

(41 z 3043).jpg
(41 z 3043).jpg [ 94.35 KiB | Przeglądane 14088 razy ]
Komentarz: Szkic olejny sosny olej na płótnie wym 55x38
autor Jerzy Kubacki

(32 z 3043).jpg
(32 z 3043).jpg [ 74.24 KiB | Przeglądane 14088 razy ]
Komentarz: Jeleń obraz olejny na płótnie
wym.41x33
autor Jerzy Kubacki

(14 z 2997).jpg
(14 z 2997).jpg [ 110.97 KiB | Przeglądane 14088 razy ]
czwartek, 24 lutego 2011, 19:03
Zobacz profil

Dołączył(a): poniedziałek, 29 listopada 2010, 07:47
Posty: 10
Cytuj
Witam forumowiczów i oglądaczy.
Dziadka obrazy są świetne i mam nadzieję, że uda mu się wystawa i dostanie piękną nagrodę.
Moja Jasna Polana to faktycznie miejsce wsławione przez Lwa Tołstoja.
Dzisiaj chciała bym pokazać coś nietypowego co można robić szybko i z minimalnym nakładem środków, a co pięknie prezentuje się na półeczkach, albo w pracowni czy stajni. Z brzozowych "tarełek", takich krążków oszlifowanego drewna, odciętych z pieńka można korzystając z faktury drewna i farb wyczarować coś dla siebie albo dla przyjaciół. Każdy może spróbować.
Wczoraj przyleciały do nas pierwsze żurawie i dały powitalny "koncercik" na zaśnieżonej łące w Przedpieklu - za nimi już na pewno przyjdzie Wiosna.
Pozdrawiam.
Wanda


Załączniki:
70.zz brzózki  Przedpiekle 2006.jpg
70.zz brzózki Przedpiekle 2006.jpg [ 42.61 KiB | Przeglądane 14082 razy ]
77.zz sen  Przedpiekle 2007.jpg
77.zz sen Przedpiekle 2007.jpg [ 34.88 KiB | Przeglądane 14082 razy ]
76.zz modlitwa Przedpiekle 2007.jpg
76.zz modlitwa Przedpiekle 2007.jpg [ 35.31 KiB | Przeglądane 14082 razy ]
73.zz zalewski pejzaż - Przedpiekle 2007.jpg
73.zz zalewski pejzaż - Przedpiekle 2007.jpg [ 28.15 KiB | Przeglądane 14082 razy ]
czwartek, 10 marca 2011, 02:54
Zobacz profil

Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 18:57
Posty: 35
Cytuj
Witam Wszystkich,witaj Wado ,witaj Marku !
Tarełka bardzo mi się podobają,są jak krótka ,treściwa wypowiedź,szczególnie Przedpiekle.U mnie lekki zastój,niby coś tam maluje ale bez entuzjazmu.Złożyło się na to wiele przyczyn,przede wszystkim choroba mamy,jej pobyt w szpitalu,także prywatne kłopoty,które ciążą na samopoczuciu.Nie pozwala to zebrać się i coś tworzyć,niby ponagla mnie termin wystawy,ale pospiech jest złym doradcą.U mnie wiosna w rozkwicie,dzisiaj było bardzo ciepło,cały dzień siedziałem na ogrodzie i wykonywałem po zimowe porządki.Ziemia pachnie,ptaszki śpiewają i fajnie jest,tylko o jedna zimę jesteśmy starsi,ale czy mądrzejsi ?Teraz zbliża się ochłodzenie,ale to dopiero marzec.Mam prośbę do Ciebie Marku,gdybyś miał jakieś fotki z żurawiami,to proszę ,prześlij mi,najlepiej aby to były grupy,choć nie koniecznie.Wanda pisze że już przyleciały do Was.Mam tez pytanie do Marka ,czy wie coś o spotkaniu majowym w Mojej Woli,chętnie bym tam pojechał,wiem że mój kolega Staszek ,także.Może ktoś zna więcej szczegółów,proszę o informację.
Dzisiaj mam dla Was dwa obrazy,jeden to las inspirowany Szyszkinem ,a drugi to także Szyszkinowska świerczyna,obraz bardzo pracochłonny ale ja go lubię,trochę się przy nim namęczyłem,jest dość dużych rozmiarów.
Pozdrawiam Wszystkich
Dziadek


Załączniki:
Komentarz: Świerki,obraz inspirowany twórczością Szyszkina -obraz olejny na płótnie
wym.105x70 Jerzy Kubacki

(9 z 3144).jpg
(9 z 3144).jpg [ 120.73 KiB | Przeglądane 14081 razy ]
Komentarz: Las wg.Szyszkina obraz olejny na płótnie
wym.70x50 Jerzy Kubacki

MAMY (695 z 1913).jpg
MAMY (695 z 1913).jpg [ 100.88 KiB | Przeglądane 14081 razy ]
niedziela, 13 marca 2011, 20:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software. Change colors.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO