Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 17:23

Regulamin działu


Jeżeli chcesz być akceptowalnym użytkownkiem tego forum pamiętaj o kulturze osobistej i obyczajności oraz o tym, że ma ono służyć do wymiany poglądów i opisów wydarzeń ludziom dobrej woli, a nie serwisom reklamowym...



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Najnowsza historia Pałacu w Mojej Woli... 
Autor Wiadomość
Administrator

Dołączył(a): piątek, 31 lipca 2009, 08:19
Posty: 52
Cytuj
Witam wszystkich.
Załączam przedruk tekstu informacji dla autora artykułu o odznakach techników leśnych, przesłanej przez kolegę Macieja Kucharskiego.


Szanowny Panie.
Przesyłam Panu informację o której rozmawialiśmy telefonicznie a dotyczy mojowolskiej odznaki. Informacja ta może posłużyć jako uzupełnienie do Pańskiego artykułu w Łowcu Świętokrzyskim

z wyrazami szacunku

Maciej Kucharski. 11.07.2014.



W wydaniu nr 1(68) 2014 Łowca Świętokrzyskiego, ukazał się artykuł Pana Marka Libery, przedstawiający odznaki Techników Leśnych.
Jestem absolwentem Technikum Leśnego w Mojej Woli. Przez czas nauki oraz w okresie pracy w Administracji Lasów Państwowych znaczek ten zawsze był na moim mundurze leśnika.
Nawiązując do wspomnianego artykułu chcę przedstawić historię mojowolskiej odznaki.
Rok 1958 był maturalnym rokiem dla żeńskiego rocznika TL w Mojej Woli, wychowawczynią tej klasy była prof. Elżbieta Staw.
Dwa miesiące przed maturalnymi egzaminami, prof. Jan Kozak[*] zaproponował uczennicom, aby wykonały projekt odznaki TL.
Propozycja nie znalazła oczekiwanego odzewu.
Profesor sam wykonał projekt i doprowadził do wykonania metalowej odznaki.
W dniu wręczenia świadectw dojrzałości wszystkim abiturientkom do munduru leśnika przypięto nowe odznaki.
Od tego czasu odznaki były i są noszone przez uczniów i absolwentów TL w Mojej Woli.

*(mgr inż. Jan Kozak w Technikum Leśnym w Mojej Woli wykładał zoologię i ochronę lasu.
Był autorem podręczników z ochrony lasu, z których korzystali uczniowie Techników Leśnych oraz studenci Wydziałów Leśnych. Syn prof. Jana Kozaka - Zbigniew Kozak - mieszka w Samsonowie k/ Zagnańska, a wnuk, Bartosz Kozak, jest nauczycielem przedmiotów zawodowych w Technikum Leśnym w Zagnańsku.)


Maciej Kucharski


sobota, 12 lipca 2014, 21:43
Zobacz profil

Dołączył(a): sobota, 2 października 2010, 01:58
Posty: 31
Cytuj
Witam mojowolczyków!

Oto najnowsze informacje przekazane mi przez kolegę Macieja Kucharskiego,
który na zaproszenie Wójta Sośni Ostrowskich uczestniczył w uroczystości
otwarcia przebudowanej Stanicy Biały Daniel w Mojej Woli.


Uroczystość odbyła się w dniu 2 sierpnia 2014 roku z inicjatywy Urzędu Gminy Sośnie.
Na otwarciu byli, m.in. : ostatni dyrektor Technikum Leśnego w Mojej Woli, Zenon Adamczewski, Pani Profesor Bogumiła Junik oraz zaproszeni absolwenci w osobach; Czesław Bojarczuk, Marian Kubczyk, Maciej Kucharski i Andrzej Leraczyk [syn byłego dyrektora TL] także kilku absolwentów technikum pracujących i mieszkających w okolicach Sośni oraz cała rzesza mieszkańców Sośni i Mojej Woli.
Po oficjalnych przemówieniach impreza przemieniła się w piknik, a wieczorem fakt otwarcia Stanicy uhonorowano fantastycznym pokazem sztucznych ogni.
W 2006 roku, podczas wielkiego zjazdu absolwentów, na terenie Stanicy został posadzony dąb, który bez szwanku przetrwał czasy jej obecnego remontu i przebudowy.
Wójtowi Gminy kolega Maciej Kucharski wręczył własnoręcznie namalowany obraz przedstawiający dawny domek ogrodnika znajdujący się na terenie Stanicy, obecnie przebudowany na obiekt estradowy, z własną sceną i zapleczem.
Jednym z uczestników uroczystości był także kolega Romuald Wika-Czarnowski z Gdańska, który do roku 1964 był uczniem Technikum Leśnego w Mojej Woli. Kolega ten przybył na uroczystość z członkiem Fundacji Via Aditus Solidarieta, która jest żywo zainteresowana zakupem mojowolskiej posiadłości [pałacyku i parku].

Informację o ilości miejsc, atrakcjach Stanicy, menu i cenach mam otrzymać w okresie póżniejszym.


Administrator

....więcej fotografii z imprezy autorstwa Macieja znajduje się na naszej stronie internetowej w artykule zamieszczonym w pozycji Menu - AKTUALNOŚCI.
==========================================================

a to przedruk artykułu w temacie, jaki znalazłem wczoraj w Internecie

na stronie http://www.rc.fm/polityczne/sosnie-swietuja.html

SOŚNIE ŚWIĘTUJĄ
31 lp. 2014 - 10:51 – red. wydania: kubasik@rc.fm

Dzień Gminy Sośnie, w powiecie ostrowskim już w tę sobotę, 2 sierpnia.
Tegoroczne święto gminy połączone jest z oficjalnym otwarciem zmodernizowanego ośrodka rekreacyjno - wypoczynkowego "Biały Daniel".
A wśród atrakcji imprezy nie zabraknie koncertów, zabaw z klaunami czy tradycyjnego konkursu na siłacza gminy.
Na otwarcie ośrodka i wspólną zabawę zaprasza słuchaczy Radia Centrum wójt gminy Sośnie Krzysztof Bochen:
"Powiem nieskromnie, że teraz jest to jeden z najładniejszych ośrodków rekreacyjnych w okolicy. Koszt modernizacji wyniósł ponad 2 500 000 złotych i obiekt całkowicie zmienił oblicze. Mamy około 50 nowych miejsc noclegowych. A jeśli chodzi o Dzień Gminy Sośnie, to rozpoczynamy towarzyskim meczem policjanci kontra biznesmeni, a potem przygotowaliśmy koncerty, zabawy i konkursy dla najmłodszych, wystawę pszczelarstwa i wiele innych atrakcji".

Gwiazdą wieczoru o 20:30 będzie zespół Milano. Początek Dnia Gminy Sośnie zaplanowano o godzinie 16:00, natomiast uroczyste otwarcie ośrodka "Biały Daniel" o godzinie 19:00.

Załącznik:
plakat_dzien_gminy_sosnie.jpg
plakat_dzien_gminy_sosnie.jpg [ 32.23 KiB | Przeglądane 50348 razy ]


Załączniki:
pokaz sztucznych ogni.jpg
pokaz sztucznych ogni.jpg [ 49.15 KiB | Przeglądane 50348 razy ]
pismo informacyjne w sprawie oferty kupna dóbr mojowolskich....jpg
pismo informacyjne w sprawie oferty kupna dóbr mojowolskich....jpg [ 146.22 KiB | Przeglądane 50348 razy ]
od prawej Marian Kubczyk, dyrektor Zenon Adamczewski, Romuald Wika Czarnowski, z prawej przedstawiciel Fundacji Via Adit.jpg
od prawej Marian Kubczyk, dyrektor Zenon Adamczewski, Romuald Wika Czarnowski, z prawej przedstawiciel Fundacji Via Adit.jpg [ 191.2 KiB | Przeglądane 50348 razy ]
od prawej Marian Kubczyk, dyrektor Zenon Adamczewski, Romuald Wika-Czarnowski, od prawej Czesław Bojarczuk.jpg
od prawej Marian Kubczyk, dyrektor Zenon Adamczewski, Romuald Wika-Czarnowski, od prawej Czesław Bojarczuk.jpg [ 159.98 KiB | Przeglądane 50348 razy ]
widok stanicy po przebudowie.jpg
widok stanicy po przebudowie.jpg [ 49.55 KiB | Przeglądane 50348 razy ]
środa, 6 sierpnia 2014, 08:38
Zobacz profil WWW
Administrator

Dołączył(a): piątek, 31 lipca 2009, 08:19
Posty: 52
Cytuj
Witam.
Piękny film o pałacyku w Mojej Woli nakręcił i zamieścił na You Tube Piotr Sapieha pod linkiem http://youtu.be/0l9oXOBQRew wystarczy tu kilknąć i oglądać.
Film trwa około 12 minut i ukazuje pałac, jego otoczenie i wnętrza ... pod wzruszającą muzykę w wykonaniu Cocteau Twins.
Polecam.

Admin


poniedziałek, 26 stycznia 2015, 14:16
Zobacz profil
Administrator

Dołączył(a): piątek, 31 lipca 2009, 08:19
Posty: 52
Cytuj
Uwaga Mojowolczycy!

Od jakiegoś czasu na Facebooku działa stronka o nazwie Ratujmy pałac myśliwski w Mojej Woli,
są tam ciekawe wpisy, komentarze, zdjęcia i filmiki - polecam.
oto link
https://www.facebook.com/ratujmymojawole/?fref=ts


Administrator


sobota, 26 marca 2016, 12:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software. Change colors.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO